Шановні клієнти, в зв'язку звійськовими діями в Україні просимо уточнювати наявність товару та ціну, а також робити замовлення в телефонному режимі.
Будемо раді Вас чути за номерами: (066) 44 222 42, (098) 01 88 999
Середовище проживання
Ця симпатична рибка сімейства Хоботнорили мешкає у водоймищах з прісною і солонуватою водою в Південно-Східній Азії. Індія, М'янма, Таїланд, Шрі-Ланка і о.Суматра - місця її природного проживання.
Розмір
У природі макрогнатуси досягають 40 см в довжину. В акваріумах менше - до 20-25 см.
Опис
Тіло макрогнатусів забарвлене в темно-коричневий, бежевий, кавовий або коричнево-оливковий кольори. На боках - світлі розводи, що нагадують мармуровий малюнок. Плавці червоні або світло-коричневі. На довгому спинному плавці красуються округлі чорні плями із золотистими обідками. На всьому тілі і голові розташовано багато блискучих жовтих крапок і поперечних смуг. Тіло розділене проходить з обох боків горизонтальній світлою смугою. Черевце світліше спинки.
Форма тіла
Тіло макрогнатусів витягнуте в довжину, за формою дуже нагадує вугрів. Відношення довжини тіла до його висоти - приблизно 10: 1. Голова у цієї риби маленька, загострена, на кінці є рухливий відросток. Самки макрогнатусов більші за самців і менш стрункі.
Утримання в акваріумі
Макрогнотуси - риби з сутінковою і нічною активністю. Ведучи донний спосіб життя, вдень вони зариваються в грунт або ховаються між рослинами, а вночі виходять з укриттів. Однак, якщо утримувати їх з іншими донними рибами, то поступово вони стають менш полохливими і можуть бути видні вдень.
У кожному разі, в акваріумі обов'язково наявність рослин і безлічі укриттів. Але оскільки ці риби люблять зариватися в грунт, то рослини повинні бути з потужною кореневою системою або посаджені в горщиках. Грунт бажаний зі окатанного піску, не повинно бути камінчиків з гострими кутами.
Грунт в акваріумі обов'язковий, без можливості закопуватися у риб можуть початися шкірні хвороби (зі шкіри виділяється велика кількість слизу, яке розраховане на те, що буде обтиратися об каміння; при відсутності цієї можливості надлишковий слиз викликає шкірні запалення). Макрогнотуси можуть вилазити з акваріумів, тому слід їх щільно закривати.
Макрогнотуси не люблять яскраве освітлення, для них більш комфортний напівтемрява. Утримувати їх рекомендується або поодинці, або з великими рухливими сусідами. Мінімальний обсяг акваріума - від 100 літрів.
Вимоги
Для макрогнотусів потрібні просторі акваріуми з чистою водою, з чагарниками рослин і укриттями. Необхідна хороша фільтрація та аерація. Оптимальна температура - +22 +26 С, допускається і 20-28С. Обов'язкова підміна 1/3 об'єму води щотижня, рекомендована рН - 6,5 - 7, жорсткість - 5 - 10 '. Вважається, що позитивний вплив робить додавання невеликої кількості солі у воду і сприятливо позначається на самопочутті риби, особливо якщо починаються шкірні порушення.
Годувати переважно живим кормом: різні безхребетні, трубочник, смітна риба, личинки комарів, дощові черв'яки. Але підійдуть також і якісні сухі і морожені корму.