Шановні клієнти, в зв'язку звійськовими діями в Україні просимо уточнювати наявність товару та ціну, а також робити замовлення в телефонному режимі.
Будемо раді Вас чути за номерами: (066) 44 222 42, (098) 01 88 999
Середньоазіатська черепаха, або степова черепаха- черепаха сімейства Сухопутних черепах.
Популярна домашня тварина, що живе 10-30 років. Протягом усього життя середньоазіатська черепаха росте.
Опис
Панцир середньоазіатської черепахи невисокий, округлий, жовтувато-бурого кольору, з розпливчастими темними плямами. Карапакс розділений на 13 рогових щитків, пластрон - на 16, по боках карапакса розташовані 25 щитків. На кожному з 13 щитків карапакса є борозенки, зазвичай їх число відповідає кількості років, прожитих черепахою. Довжина черепахи в середньому 15-20 см. Самки звичайно помітно більші за самців. На передніх лапах середньоазіатської черепахи по 4 пальці, а на стегнах задніх розташовані рогові горбики.
Ростуть середньоазіатські черепахи все життя (в неволі 10-30 років, при хороших умовах довше), а статевої зрілості досягають після закінчення 10 років.
Харчування
У природі середньоазіатська черепаха живиться рослинами пустелі, баштанними культурами, сходами багаторічних трав і чагарників, ягодами і падалицею фруктів в садах. В будинку черепах можна годувати різноманітною рослинною їжею - зелень, бур`яни, такі як кульбаба, подорожник, салатне листя, сіно, бадилля моркви і т.д. (80% раціону), овочі (15% раціону), а так само фрукти і ягоди (не більше 5% раціону). Деякі з них давати не можна, в тому числі капусту, так як вона зменшує кількість кальцію в організмі черепахи. Тваринний корм неприпустимий. Необхідно також давати черепахам спеціальні кальцієві підгодівлі, кращим джерелом кальцію є панцир каракатиці. Молодих черепашок треба годувати щодня; тих, що постарше - через день. Кількість корму - в міру насичення черепахи, але в розумних кількостях.
Утримання в домашніх умовах
В будинку черепах необхідно утримувати в тераріумі з мінімальними розмірами 70х60х20, чим більша площа, тим краще. В якості грунту можна використовувати сіно, тріски, велику гальку (в яку черепаха буде сточувати кігті). Утримання на вільному вигулі по квартирі неприпустимо через протяги, пил, різні предмети, які черепаха може випадково з'їсти. Але винятком є загін для черепах, який можна обладнати на підлозі, якщо немає протягів і дотримані всі необхідні умови утримання. Необхідна наявність ультрафіолетової лампи із спектром UVB 10% .Ультрафіолет життєво необхідний черепахам для нормальної життєдіяльності, засвоєння кальцію, вітаміну D3 і багатьох інших. Лампу УФ слід купувати ТІЛЬКИ в зоомагазинах (лампи для нігтів, банкнот і т.п. використовувати не можна, черепаха може отримати опік рогівки). Відсутність УФ-лампи призведе до ускладнень, таким як рахіт.Також необхідний градієнт температур від 20-25 ° С до 30-35 ° С, черепаха сама вибере потрібну їй на даний момент температуру. Зазвичай в тераріумі встановлюють для обігріву звичайну лампу розжарювання 40-60 Вт. Часто використовують інфрачервоні лампи. Обігрівачі типу термошнурів або гріючих каменів використовувати не рекомендується. У природі черепахи впадають в зимову сплячку, але в домашніх умовах проводити сплячку категорично не рекомендується. Годувати черепах взимку можна заздалегідь заготовленими травами (засушеними або замороженими), а так само деякими кімнатними рослинами (хлорофітум, традесканція та ін.)