Шановні клієнти, в зв'язку звійськовими діями в Україні просимо уточнювати наявність товару та ціну, а також робити замовлення в телефонному режимі.
Будемо раді Вас чути за номерами: (066) 44 222 42, (098) 01 88 999
Псевдотрофеус Ломбардо - типова африканська ціхліда
Акваріумна рибка псевдотрофеус Ломбардо (лат. Pseudotropheus lombardoi) це ціхліда мешкає в озері Малаві, що відноситься до агресивного виду мбуна. У природі вони виростають до 13 см, а в акваріумі можуть бути ще більшими. Досить унікальними Ломбардо робить те, що забарвлення самця і самки різниться настільки, здається перед вами два різних види риб. Самець оранжевого кольору з блідими темними смугами у верхній частині спини, а самка яскраво-блакитна, з більш вираженими смугами. Причому таке забарвлення протилежне звичайному фарбуванні інших мбуна, в природі більшість видів мають блакитних самців і помаранчевих самок.
Так як це одні з найагресивніших африканських цихлид, утримувати їх рекомендується аквариумистам з досвідом. Вони дуже войовничі, навіть мальок в пару сантиметрів завдовжки може і хоче знищити дрібну рибу, типу гуппі. Вони точно не підходять для загальних акваріумів, але підходять для ціхлідніков.
Харчуються рибки зоо і фітопланктоном, але в основному їх раціон складається з водоростей, що ростуть на каменях.
При хороших умовах тривалість життя до 10 років.
рослинні, наприклад корми зі спріуліной або овочі.
Утримання в акваріумі
Мінімальний рекомендований об'єм акваріума для самця і кількох самок - 200 літрів. В акваріумі більшого об'єму вже можна утримувати їх з іншими ціхлідамі. Так як в природі, в озері Малаві вода лужна і жорстка, то це накладає обмеження в утриманні Ломбардо. Така вода підходить невеликій кількості риб і рослин.
Параметри для утримання: температура 24-28С, ph: 7.8-8.6, 10 - 15 dGH. У регіонах з м'якою і кислою водою такі параметри стануть проблемою, і аквариумистам доводиться вдаватися до хитрощів, наприклад додавати в грунт коралову крихту або яєчну шкаралупу.
Що стосується грунту, то кращим рішенням для малавійців буде пісок.
Вони люблять в ньому порпатися і регулярно викопують рослини, заодно позбавляючи їх листя. Так що від рослин в акваріумі з Псевдотрофеус можна взагалі відмовитися. Винятком можуть стати жестколисті види типу анубіасів. Ще один плюс піску в тому, що його просто сифонити, а робити це потрібно часто, щоб не накопичувалися аміак і нітрати, до яких риби чутливі. Природно, воду в акваріумі потрібно підмінювати щотижня і дуже бажано використовувати потужний зовнішній фільтр.
Акваріумна рибка псевдотрофеус Ломбардо потребує великої кількості укриттів: скель, печер, горщиків і корчів. Будьте обережні, тому що риби можуть підкопувати грунт під ними і це призведе до обвалення декору.
Сумісність
Найкраще містити в групі з одного самця і кількох самок, в просторому акваріумі. Самець не переносить і буде атакувати будь-якого іншого самця, або схожих на нього зовні риб. Найкраще утримувати їх разом з іншими мбуна, і уникати мирних цихлид типу Лабидохромис еллоу.
Статеві відмінності
Самець оранжевого кольору, а самка блакитно-синього, обидві риби мають темні вертикальні смуги, які у самки більш виражені.