Шановні клієнти, в зв'язку звійськовими діями в Україні просимо уточнювати наявність товару та ціну, а також робити замовлення в телефонному режимі.
Будемо раді Вас чути за номерами: (066) 44 222 42, (098) 01 88 999
Мармуровий рак (Marble crayfish / Procambarus sp.)
Мармурові раки - декоративний прісноводний вид раків, відмінна риса яких - мармуровий окрас і наявність тільки однієї статі.
Розмір
Тільки народжений рак розміром такий малий, що, чи не придивляючись, його помітити дуже складно. Процес зростання відбувається досить швидко, значне збільшення в розмірі відбувається після кожного линяння. Дорослі особини досягають 12-15 см, після чого продовжують повільно зростати.
Окрас
Окрасою раку дійсно збігається з його назвою. Загальний колір варіюється від зеленуватого до чорного і коричневого, а візерунок на тілі створює враження мармурових розлучень. У молодого раку забарвлення не яскраво виражений і майже прозорий, але з часом малюнок стає все більш чіткий і контрастний.
Форма тіла
Мармуровий рак за формою ідентичний звичайним ракам, відрізняється лише розміром і забарвленням. У нього 5 пар ніг, а якщо рахувати вуса - то ще більше.
Утримання у акваріумі
Обов'язковою умовою для комфортного проживання рака у Вашому акваріумі є наявність укриття. Раки активні вночі, вдень же більшу частину часу проводять в темних затишних місцях. Важливо, щоб у кожного раку було своє укриття. Розмір акваріума не грає особливої ролі. Головне - забезпечити раку особистий простір.
Що стосується його утримання з іншими мешканцями акваріума: раки досить доброзичливі, проте не варто тримати їх з іншими донними рибами (соми тощо), можуть спостерігатися конфлікти. Також мармурові раки небайдужі до вуалехвостам і повільним рибкам: розкішні плавники можуть бути пощипати гострими клешнями раку. Та ж доля, до слова, чекає і більшість рослин. Варто подбати про те, щоб у раків був доступ до поверхні води, оскільки у них є потреба іноді дихати повітрям.
Линька
Слід звернути увагу на те, що мармурові раки линяють і скидають свій панцир, включаючи клешні і вуса. Перший раз вид скинутої шкурки може навіть жахнути власника. Витягати її з акваріума ні в якому разі не потрібно, раки самі її з'їдають, поповнюючи запаси хітину, який необхідний для нової оболонки. Відразу після линьки рак найбільш вразливий і довгий час може перебувати в укритті.
Вимоги
Основною і необхідною вимогою до утримання раків в акваріумі є хороша аерація. В іншому мармурові раки досить невибагливі. Температура підійде від 18 до 28 градусів. Підміну води можна робити раз на 10 днів. Їдять раки практично весь потопаючий корм сухий і живий. Годувати їх рекомендується на ніч, оскільки в цей час їх активність вище. Маленьких рачат бажано не годувати живим кормом щоб уникнути занесення інфекції.
Розведення
Спосіб розмноження цього виду раків, мабуть, найцікавіша його особливість. Мармурові раки одностатеві (самки) і розмножуються партеногенезом: їм не потрібно чоловічий індивід, один рак сам здатний дати потомство. Для цього ніяких особливих умов не потрібно, достатньо хорошого годування, аерації та укриття. Відбувається це так: самка близько місяця виношує ікру, періодично вентіліруя її своїми лапками. Виглядає це дуже красиво. У цей час рак практично не виходить з укриття. Потім народжується близько 50-80 маленьких рачків. Відсаджувати їх слід у віці місяці.
Після народження рачків варто стежити, щоб корми було достатньо на всіх, інакше можливе з'їдання одних особин іншими.