Шановні клієнти, в зв'язку звійськовими діями в Україні просимо уточнювати наявність товару та ціну, а також робити замовлення в телефонному режимі.
Будемо раді Вас чути за номерами: (066) 44 222 42, (098) 01 88 999
Раки-відлюдники (лат. Paguroidea)
Більшість представників використовує як укриття порожні раковини черевоногих молюсків. Раки-відлюдники мешкають в приливно-відливної зоні і на мілководдях морів (до 80 метрів). Деякі в дорослому стані здатні надовго покидати водне середовище, повертаючись лише в період розмноження.
Будова
Зовнішність раків-відлюдників обумовлена проживанням у спірально закрученій раковині. Назовні з раковини стирчать лише три пари ходильних ніг. Перша пара несе клешні різних розмірів. Більша клешня у багатьох представників використовується для затикання входу в раковину. Чётвёртая і п'ята пари ходильних ніг розвинені слабше і служать для закріплення в раковині.
Черевний відділ асиметричний (закручений уздовж спіральної осі) і, на відміну від головогрудей, покритий м'якою кутикулою. Винятком становлять лише перший і останній (шостий) сегменти. Зазвичай праві кінцівки черевного відділу піддаються значній редукції, тоді як ліві зберігаються і створюють струм води, завдяки якому через вкриті м'якою кутикулою покриви здійснюється газообмін. Таким чином, раковина виконує не тільки функцію механічного захисту, але і забезпечує стійкість до сухих середовищ. На лівих кінцівках черевного відділу самки розвиваються яйця.
Харчування
Морські раки-відлюдники - хижаки і трупоеди. Вони харчуються кільчастими хробаками, молюсками, голкошкірими, іншими ракоподібними, останками загиблої риби.
Раковини
Оскільки в ході росту раків-відлююдників необхідно міняти раковину на більш велику, наявність і розміри порожніх раковин в біотопі грають визначальне значення в популяційних процесах. Показано, що у деяких видів процес линьки запускається тільки після того, як рак вибирає собі нову раковину.