Робота магазину в військовий час

Шановні клієнти, в зв'язку звійськовими діями в Україні просимо уточнювати наявність товару та ціну, а також робити замовлення в телефонному режимі.

Будемо раді Вас чути за номерами: (066) 44 222 42, (098) 01 88 999

 

Ампулярія

Ампулярія
Виробник Україна
Модель: ampularia_australis
Наявність: На складі
Ціна 25.00 грн.
Кількість:  
   - АБО -   

Зовнішній вигляд
Спіральна завита раковина - блідо-коричнева з широкими темними смугами. Загальне забарвлення може бути і світлою і темною. На задній частині ноги молюска знаходиться темна рогова кришечка, яка щільно закриває гирло, коли равлик ховається в раковину. Ампулярії - амфібії і добре пристосовані до такого способу життя. Вони дихають киснем як з води, так і з повітря. Для цього мантійна порожнина у них розділена перегородкою: у одній частині знаходяться жабра для водного дихання, а друга частина функціонує як легеня. Піднявшись до поверхні води, равлик виставляє сифон (витягнутий в довгу трубку край мантії), відкриває отвір на його кінці і набирає запас повітря ритмічними рухами передньої частини тіла. Довжина сифона у дорослої ампулярії досягає 9-10см.Діаметр її раковини 5-7см, а довжина ноги - 8-9см при ширині 3-3,5см. Равлик має дві пари дотикових щупалець і ока золотистого кольору. Нюх у неї дуже гострий. Тому равлики швидко збираються до місця годування.
Харчування
Ampularia australis всеїдні. Не дивлячись на те що в природі вони харчуються рослинною їжею, в акваріумі вони чомусь віддають перевагу їжі тваринного походження (мотиль, трубочник, скоблене м'ясо). Але проте поміщати цих равликів в акваріум з цінними рослинами у жодному випадку не можна. В першу чергу ампулярії знищують більше за мягкелистя рослин. Тому їх можна садити (по дві-три штуки) у великих, сильно зарослих акваріумах загального типу. Там вони підтримуватимуть зразкову чистоту, знищуючи нижчі водорості і залишки від корму риб. Але потрібно бути гранично уважними, тому що при недоліку корму равлика можуть взятися за вищі рослини. Краще всього їх садити в спеціально обладнаних акваріумах, можна разом з дрібними живородками або сомами-корідорасамі, які не приносять шкоди цим молюскам. Засаджувати таке водоймище краще всього елодєю. Сік цієї рослини, як відомо отруйний, і його ніхто не чіпає. Водоймище може бути невеликим (всього 10-12 л на пару равликів), але тоді воду в нім необхідно фільтрувати. Годувати ампулярій в такому водоймищі можна салатом, скобленим м'ясом і навіть обшпареною манкою.
Утримання
Акваріум з ампуляріямі треба обов'язково щільно закривати склом, тому що равлики виповзають з води і, подорожуючи по стінках акваріума, можуть повалитися на підлогу і розбитися або поповзти.Взагалі ці равлики дуже невибагливі. Склад води, мабуть, для них ніякої ролі не грає. Температура може коливатися від 15 до 33°.
Розмноження
Равлики різностатеві і відкладають свої яйця поза водою. Цікаво спостерігати за їх розмноженням. Запліднена самка вилазить з води і якийсь час повзає по покривному склу як би підшукуючи місце для майбутньої кладки (тому акваріум бажано не доливати на 10-15 см). Відкладає яйця вона тільки увечері. Яйця великі (до 2мм в діаметрі) і спочатку дуже м'які і еластичні. Вони виходять по генітальній складці ноги равлика і приклеюються до скла. Легким натисненням ноги самка зрушує їх, утворюючи щільну кладку, що нагадує кетяг винограду або качан кукурудзи. Приблизно через 20-30 год. кладка твердне. Яйця перестають бути глянцевими як в час ікрометання; оболонка набуває сріблястий-матового відтінку, а вся кладка в цілому стає рожевою. З часом забарвлення темніє, і незадовго до викльова молодих равликів яйця стають зовсім чорними. Розвиток яєць в дуже великій мірі залежить від температури води. При температурі 24-26° розвиток протікає за 12-16 днів, при температурі 18-20° воно затягується до 20-24 днів. Другий важливий чинник, від якого залежить успішний розвиток яєць, - це вологість. При недоліку вологи кладка усихає, а зародки гинуть. В той же час на неї не повинен потрапляти конденсат, який роз'їдає поверхневий шар яєць і вбиває зародки.
Молоді равлики самі проробляють отвори в оболонці кладки і падають у воду. Вирощувати їх краще в дрібних об'ємах, згодовувавши їм рубану ряску, річчию, салат, обшпарених циклопів. Ростуть вони на такому кормі достатньо швидко. При цьому необхідно постійно стежити за якістю води, яку треба або періодично фільтрувати або регулярно підмінювати. Ампулярії розмножуються круглий рік. Протягом декількох днів з невеликими інтервалами самка відкладає декілька гнізд. Розмір кладок поступово зменшується. Після активного періоду слідує велика перерва, а потім все повторюється спочатку. Якщо самка натикається на раніше відкладену свою або чужу кпадку вона її не чіпає. Статевої зрілості Ampularia australis досягають приблизно у віці 12-15 місяців.

Написати відгук

Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано            Добре

Введіть код, вказаний на зображенні:



Працює на OpenCart
Магазин ЗООМАРКЕТ © 2024